Akce

Dětská scéna 2018

Dětská scéna 2018

Ve středu 22. března se na břeclavské ZUŠ konalo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna, kterou v rámci školních olympiád organizuje SVČ Duhovka. Celkem 65 regitátorů ze 13 škol břeclavského okresu dojelo změřit síly v pěti kategoriích. Vítězové postupují do krajského kola.

Děti z Duhovky se Na Valtické učí základní práce s keramickou hlínou

Děti z Duhovky se Na Valtické učí základní práce s keramickou hlínou

To, že naše děti z Duhovky jsou šikovné, to všichni víme, ale v nejnovějším videu TVD uvidíte, že zručné nejsou jen ty starší, ale i ty, které navštěvují teprve první třídy a školky! 

video ZDE

Jak vypadal kurz šití na stroji?

Jak vypadal kurz šití na stroji?

Šití na stroji? Pro naše babičky jistě téměř každodenní rutina, a také proto jsme se pro Vás rozhodli nachystat kurz šití.

A jak takový kurz vypadal? Můžete se podívat na video ZDE.

Softball v únoru

Softball v únoru

V pátek 2.2.2018 se uskutečnilo soustředění žáků v hale TJ Lokomotivy jako příprava na víkendový turnaj Joudrs Indoor Cup U13, kam jsme odjížděli hned na druhý den v sobotu 3.2. 

Děti z Duhovky se seznámily s malbou přírodními jíly

Děti z Duhovky se seznámily s malbou přírodními jíly

Nejen že se děti naučily nové techniky malby přírodními jíly, ale taky se přidaly do soutěže! 

Více uvidíte ve videu ZDE

Vyhlášení výtvarné soutěže

Vyhlášení výtvarné soutěže "Náš mazlíček"

Propozice ke stažení zde.

 

Duhovka SVČ Břeclav ve spolupráci s Občanským sdružením Lužánek, Českým zahrádkářským svazem a s Městem  Břeclav v rámci  projektu Zdravé město vyhlašuje 27. ročník dětské výtvarné soutěže u příležitosti oslav Dne Ze mě letos na téma „Náš mazlíček“.  

Kreativní kroužek Duhovky vyráběl sliz!

Kreativní kroužek Duhovky vyráběl sliz!

To, že kreativní kroužek, s příznačným názvem Kreativ, nelení a zhmotňuje nové a nové nápady, je jistě vidno na nové reportáži, kterou natočili naši malí filmaři.

VIDEO ZDE

 

TV Duhovka zdokumentovala už šestnáctý ročník Poštorenského fašanku

TV Duhovka zdokumentovala už šestnáctý ročník Poštorenského fašanku

Obnovená tradice ? To je fašank (masopust), kdy lidé chodí v maskách, přičemž má každá svůj význam, a tancem i zpěvem zvěstují příchod jara. Náš tým kroužku Youtubering a Film,

Výsledky okresních kol předmětových soutěží

Výsledky okresních kol předmětových soutěží

Výsledky okresních kol předmětových soutěží:

- Dějepisná olympiáda, kategorie ZŠ, středa 17. 1. 2018

- Matematická olympiáda, kategorie Z5, středa 24. 1. 2018

Okresní předmětové olympiády v březnu a dubnu 2018

Okresní předmětové olympiády v březnu a dubnu 2018

Plán okresních kol předmětových soutěží v okrese Břeclav v měsíci březnu a dubnu:

 • úterý 6. března 2018 – Chemická olympiáda, kategorie D, Gymnázium Břeclav – přihlašování do 2. března 2018
Velikonoční pletení žil v Poštorné

Velikonoční pletení žil v Poštorné

Slovácký krůžek Poštorná a Duhovka SVČ Břeclav s podporou Města Břeclavi pořádají v Kulturním domě v Poštorné v neděli 25. 3. 2018 v 15:00 malý velikonoční jarmark, společné pletení velikonočních žil a velkého kocaru, velikonoční dílničky pro děti.

FKSP - letní tábory

FKSP - letní tábory

FKSP (Fond kulturních a sociálních potřeb)

Pokud váš zaměstnavatel zřizuje fond FKSP, tak lze tyto prostředky použít i k uhrazení zotavovacích akcí pro děti (letní tábory). Pokud máte zájem využít této možnosti v organizaci Duhovka SVČ Břeclav, tak prosím vyplňte tento formulář.

 

Zelená oáza

Zelená oáza

S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že Duhovka získala grant od Nadace Partnerství s názvem „Zelená oáza“. Během letošního roku bychom mohli zkrášlit kousek naší zahrady na Lidické 4. Realizace akce je připravena pro dobrovolníky, takže všichni, které oslovuje spojení práce v týmu podobných lidí na nějaké zahradnické realizaci jsou vítáni.

TV Duhovka natáčela Dětský bál na Cyklosféře

TV Duhovka natáčela Dětský bál na Cyklosféře

Na Cyklosféře se odehrál už druhý ročník Dětského bálu, který organizovali šikovné holky s přezdívkami Kačka a Nikča, které působí i u nás jako vedoucí EM Dancers! 

Asterix a Obelix - jarní prázdniny

Asterix a Obelix - jarní prázdniny

O jarních prázdninách jsme si s Asterixem a hlavně Obelixem (Jamalem) užili mnoho legrace, soutěží, různých her i logických.V boji proti Římanům jsme se naučili využívat mysl při bojových formacích a dané dodržet, abychom se dostali k vítězství. Které následně zavládlo.

Softball v lednu

Softball v lednu

Nový rok jsme zahájili v pátek 19.1.2018 slavnostním vyhlášením nejlepších hráčů v sezóně 2017 na Duhovce u Mamuta. Vrcholem večera bylo promítnutí prezentace Naši junioři včera a dnes. V sobotu 20.1.2018 soustředěním nejmladších t-ballistů ve sportovní hale ZŠ Kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi.

Pololetní prázdniny v Ledovém království

Pololetní prázdniny v Ledovém království

Pololetní prázdniny jsme si v Ledovém království skvěle užili. Trolové ukrytí na různých místech Duhovky nám prozradili, jak vytvořit sněhuláka Olafa, i když venku žádný sníh není. Bojovali jsme se sněhovou příšerou. A tak jako Elsa dokázala rukama tvořit sníh a led, my jsme úspěšně přetvořili vodu a olej v opravdové mýdlo.

Youtubeři prezentují kroužek lukostřelba

Youtubeři prezentují kroužek lukostřelba

Během následujících měsíců se Vám mladí filmaři z kroužku Youtubering a film pokusí zprostředkovat co nejvíce náhledů do naší činnosti, abyste věděli, jak mohou děti a mládež trávit svůj volný čas v Břeclavi a okolí. Tady malá ochutnávka z Lukostřeleckého kroužku. Video zde.

Video z akce pletení z pedigu

Video z akce pletení z pedigu

Jak vypadala tvořivá dílna pletení z pedigu pro veřejnost se můžete podívat na videu vytvořeném naším youtuberským kroužkem, který akci se svojí kamerou navštívil. Video zde.

Řemesla starých časů: Středeční odpoledne pro děti i dospělé

Řemesla starých časů: Středeční odpoledne pro děti i dospělé

Drátované šperky jako pro princeznu, hračky či doplňky z vlastnoručně obarvené ovčí vlny. Také vás láká vyzkoušet si stará řemesla drátování a zpracování ovčí vlny? Tak vezměte dceru nebo kamarádku a přijďte si danou středu v měsíci do Střediska volného času Duhovka na Lidické 4 v Břeclavi za Veronikou Šimkovou.

Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda

Ve středu 17. 1. 2018 proběhlo v Břeclavi okresní kolo 47. ročníku Dějepisné olympiády. Letos jsou všechny kola soutěže věnována 100. výročí vzniku našeho samostatného státu. Výsledková listina k nahlédnutí zde.

Zimní přechod Pálavy

Zimní přechod Pálavy

První víkend po Novém roce jako vždy proběhl tradiční výšlap na Pálavu. Letos již po padesáté. Společně se skauty z oddílu Plamen a děvčaty z oddílu V trávě ze střediska Svatopluk Břeclav jsme se rozdělili podle výkonnosti - Staří vlci - Vlčata - děvčata - rodiče, každý si zvolil trasu podle libosti se společným srazem na Děvičkách. Tam se nás pak sešlo více než sedmdesát.

Vánoční akce KLM

Vánoční akce KLM

K již tradičním vánočním akcím Klubu lesní moudrosti - Vánoční výprava 15. - 17.12.2017 do Štramberka s návštěvou muzea automobilů Tatra - Vánoční besídka 23.12.2017 na Lidické U mamuta a Vánoční krmení 24.12.2017 v Kančí oboře a zimního táboření, kterého se od 29. do 31.12.2017 na tábořišti v Podhradí nad Dyjí zúčastnili čtyři stateční, 

Letní tábor

Letní tábor "Piráti z Karibiku" v Podhradí nad Dyjí

 • 173901 - číslo akce/ variabilní symbol
 • Termín konání: sobota 21. 7. až úterý 31. 7. 2018
 • Typ: pobytový
 • Místo: TZ Dřevotvarka - Podhradí nad Dyjí
Předvánoční trénink E. M. Dancers s překvapením

Předvánoční trénink E. M. Dancers s překvapením

Jeden z posledních předvánočních tréninků našeho největšího tanečního souboru E. M. Danceres čekalo milé vánoční překvapení.
Když se chce, ani vzdálenost není problém. 14 hodin v letadle z Kapského města a přece ho tu máme... Viz fotogalerie zde nebo Facebook zde.

Softball v listopadu a prosinci

Softball v listopadu a prosinci

Ani v zimě naši softbalisté nespí. V listopadu byla zahájena zimní příprava na sezónu 2018 a z hřiště jsme se přesunuli do hal a do tělocvičen. V prosinci jsme zahájili nový ročník školních soutěží. 1.12. se utkaly ve školním beeballu družstva 1. - 3. tříd (1. ZŠ Hrušky, 2. ZŠ Slovácká, 3. ZŠ Kupkova, 4. ZŠ Tvrdonice)

Letní prázdniny 2018

Letní prázdniny 2018

Na přelomu ledna a února 2018 naleznete na našem webu přehled plánovaných táborových akcí na letní prázdniny. Více informací k nim a informace k platbě a přihlášení naleznete v části Přihlášení.

Vernisáž vánočních prací dětí ZŠ a MŠ

Vernisáž vánočních prací dětí ZŠ a MŠ

Na středisku volného času Duhovka v Břeclavi, se udála jedna z mnoha výtvarných akcí v roce, přičemž tentokrát se jednalo o vernisáž uměleckých práci dětí ze základních a mateřský škol na Břeclavsku. Ceny dětem s láskyplným úsměvem předával sám místostarosta města Břeclav,

Pečení perníčků

Pečení perníčků

 

Stejně jako káždý rok, tak i letos Duhovku provoněla vůně perníků. Školní družiny, trády, kroužky a ostatní si mohli přijít vlastníma rukama vytvořit a ozdobit něco malého a chutného, co patří k symbolu našich Vánoc. Více obrázků z akce naleznete zde.

 

 

Mikuláš pro OTIS

Mikuláš pro OTIS

Dlouholetou tradicí firmy OTIS je pořádání Mikuláše pro děti zaměstnanců se spoustou zábavy, aktivit a předávání výslušky hodným dětem. I letos se Duhovka spolupodílela na přípravě a průběhu této aktivity. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Podzimní prázdniny - výlet do Znojma

Podzimní prázdniny - výlet do Znojma

Počasí přálo výletu o podzimních prázdninách, a tak všichni, kteřý se vypravili do Znojma mohli mít radost, z toho, že se vše vydařilo. Kromě cesty vlakem a procházky po historickém centru bylo pro některé zážitkem vystoupat na radniční věž či prohlídka podzemí. Krásný vzhled byl také do údolí Dyje ze znojemského hradu. Více fotografií z akce zde


archiv akcí

0
0
0
s2smodern

Provozní doba

pracoviště Lidická

 • pondělí až čtvrtek: 8:00 - 18:00
 • pátek: 8:00 - 17:00
 • sobota a neděle: zavřeno

pracoviště Valtická:

 • pondělí: 9:00 – 15:30 (702 022 560, 776 770 364)
 • středa: 14:00 – 15:00 (731 585 616, 702 022 560)
 • čtvrtek: 9:00 – 15:30 (776 770 364, 608 961 697)

Fakturační adresa

 • Duhovka - středisko volného času Břeclav,
  příspěvková organizace
 • Lidická 1060/4 690 02 Břeclav
 • IČ: 60575514 
  ID datové schránky: ze83di7 
  Číslo účtu: 20738651/0100

Pokladní hodiny

 • pondělí: 13:00 - 17:00
 • středa: 8:00 - 12:00

Telefony

 • Pracoviště Lidická: +420 776 599 360
 • Pracoviště Na Valtické: +420 702 022 560
 • Turistické základny: +420 702 013 809
 • Ředitel: +420 602 413 823