Potáborové setkání HOBIT

Potáborové setkání – HOBIT
Slunečný a zároveň teplý víkend přál našemu potáborovému setkání, jejíž večerní atmosféru vyzvedla
jasná obloha a svit měsíce v úplňku.První večer se děti prohýbaly u neobvyklých sportovních soutěží skupin a ani brzké stmívání je od této činnosti neodradilo. Děti byly poté odměněny výbornými pizzami. Po večeři jsme se pustili do
přípravy nedělní hry. Každé dítě mělo za úkol něco zajímavého o sobě napsat, hodně jsme se u této činnosti nasmáli. Všechny popisy pak byly vystaveny do neděle všem na očích, aby se s nimi mohl každý seznámit.
Protože jsme se dlouho neviděli a měli si navzájem co říct, a protože únava dětí pocelém týdnu byla větší, než touha zažít večerní dobrodružství, zbyly síly už jen na povídání. Někteří poseděli u táboráku s ,,PARTIČKOU“ a u opékáním špekáčků a někteří si povídali s vedoucími na pokoji.

Do dalšího dne se všichni probudili v plné síle, začali jsme hojnou snídaní a připravili si svačiny na odpolední výlet do Lednice. Po snídani jsme zašli na blízkou louku zahrát si pohybové táborové hry. Odměnou pak byl na oběd výborný plněný řízek se šunkou a sýrem a se šťouchanými brambory. Po obědě jsme se vydali busem do Lednice. Okrajovou cestou zámeckým parkem jsme se dostali k Janohradu, cestou jsme se bavili hledáním zajímavostí o historii památek v Lednicko-valtickém areálu. Po krátkém shrnutí těchto informací a po bohaté svačině u Janohradu jsme se vydali zámeckým parkem zpět na autobus. Bylo krásné slunečné počasí a cesta nám rychle uběhla. Po návratu zpět na ,,Kančárnu“ se děti vrhly na vyrábění podzimních ježečků, za tuto činnost sklidili od rodičů velkou pochvalu. Večer byl teprve v začátku a my měli z předešlého večera co dohánět. Po dobré večeři jsme se při svitu měsíce v úplňku přemístili na blízkou louku zahrát si noční hru. Netušili jsme však, co nás zde za pohádkovou až hororovou noční atmosféru čekalo. Opar nad loukou nás při hře každou chvíli pohlcoval, avšak každému z nás se z této mlhy podařilo vrátit se i s odměnou – se svítící tyčinkou. Nakonec tedy i Ti, kteří v sobě zprvu nenašli odvahu, se přidali a večerní hru si s ostatními užili. Některé děti neměly dost této noční nádhery a vyptaly si ještě stezku odvahy. Byla sice krátká, ale o to skvostnější, když děti procházely cestou plnou stínů stromů vytvořených svitem měsíce. Po návratu zpět na základnu jsme si opekli špekáčky a poté nás někteří vedoucí překvapili novými herními verzemi ,,PARTIČKY“. Všichni jsme se pořádně pobavili a nasmáli, a nebylo divu, že se nikomu nechtělo jít spát. Ráno nás čekal úklid pokojů a hra, na jejíž přípravě se všechny děti podílely. Cílem této hry bylo navzájem se dozvědět a hlouběji poznat každého ze účastněných dětí. Konec setkání byl jako vždy bolestný. Jak se říká: ,,Všechno krásné jednou končí, aby mohlo další krásné začít“. A na to se my už teď všichni těšíme. Protože příští rok nás čeká další táborová sezóna.

Je nám s Vámi krásně a proto příští rok NASHLEDANOU!
Tradičně děkujeme Júlinčině mamince za výborné buchty.

 

 

 

0
0
0
s2smodern
Telefony
 • Kancelář: +420 731 633 985
 • Pracoviště Lidická: + 420 776 599 360
 • Pracoviště Na Valtické: +420 702 022 560
 • Turistické základy: +420 702 013 809
 • Ředitel: +420 602 413 823
Fakturační adresa
 • Duhovka - středisko volného času Břeclav, příspěvková organizace
 • Lidická 1060/4 690 02 Břeclav
 • IČ: 60575514 
 • ID datové schránky: ze83di7 
 • Číslo účtu: 20738651/0100
 
 

 

Pokladní hodiny

 • Pondělí: 9:00 - 17:00
 • Středa: 9:00 - 17:00
Duhovka - středisko volného času Břeclav, příspěvková organizace realizuje projekt Zvýšení kvality volnočasového vzdělávání, reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0011004 podpořený z výzvy MŠMT č. 02_18_063 pro Šablony II – MRR v prioritní ose 3. Projekt je zaměřen na: personální podpora – sociální pedagog , osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů – vzdělávání pedagogů, sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím vzájemných návštěv, tandemové vzdělávání v SVČ, zapojení odborníkaz praxe do vzdělávání v SVČ, nové metody ve vzdělávání v SVČ ,zájmové a rozvojové aktivity SVČ – klub komunikace v cizím jazyce, projektový den v SVČ, projektový denmimo SVČ, spolupráce s rodiči žák SVČ a veřejností – komunitně osvětová setkávání. Hlavními cíli projektu jsou zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích, zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce a sociální integrace dětí a žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání. Tento projekt je spolufinancován EU.
 
 
 
Logolink OP VVV hor barva cz